Kategorie

Stół do rzepaku CLAAS 6,60 m T

  • Waga: 310 kg
  • Producent: CLAAS
  • Poleć produkt

Stół do zbioru rzepaku do kombajnu zbożowego CLAAS 6,60 m z napędem na targaniec zapinany na klamry koloru zielonego.
Oferujemy transport maszyny do siedziby klienta na terenie kraju. Na zakupioną maszynę wystawiamy paragon lub fakturę vat oraz udzielamy pisemnej gwarancji producenta na 2 pełne sezony zbioru rzepaku.

Kontakt z nami: 790 610 000.

Zapraszamy do zakupu.

 

PRZEZNACZENIE I CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA

Zadaniem stołu do zbioru rzepaku montowanego do dolnej części chederu jest obniżenie straty masy nasion rzepaku podczas zbioru. Dzieje się tak, ponieważ koszony rzepak trącony przez palce motowideł opada na stół, który stanowi przedłużenie chederu. Ponadto boczne rozdzielacze łanu po obu stronach hederu zostały zastąpione rozdzielaczami aktywnymi. Mają one za zadanie obcięcie i oddzielenie zakrzewionych koron łanu rzepaku. Dzięki temu rzepak nie zapycha się na bocznych ścianach hederu i co za tym idzie nie kruszy się i nie wydłuża czasu pracy przy zbiorze rzepaku.

 

Stół może ścinać łodygi rzepaku minimalnie na 30 mm od ziemi, a maksymalnie na wysokość 750 mm. Kosy boczne mają wysokość aktywną na 1330 mm co pozwala na swobodny omłot rzepaku pozostawiając obciętą ścianę z łodyg i koron rzepaku nie powodując dużej straty na przejazdach. Głębokość stołu wynosi 830 mm co powoduje, że trącone przez motowidła korony rzepaku kruszone opadają na blat stołu, który jest przedłużeniem hederu. Stół mocowany jest do hederu zaledwie w czterech punktach na bokach hederu, po 2 punkty na stronę na które składa się jedna klamra i jedna śruba. Nie ma potrzeby wykręcania jakichkolwiek bagnetów, należy jedynie wymontować rozdzielacz łanu osadzony na bokach hederu. Przy starszych modelach hederów należy także zdemontować osłony z hederu, chodzi tu głównie o hedery napędzane na targaniec, gdyż w tych miejscach muszą być osadzone dodatkowe koła napędowe do stołu.

 

BUDOWA STOŁU:

Główne zespoły składowe to: rama główna, płaszcz, rozdzielacz aktywny prawy, rozdzielacz aktywny lewy i napęd.

NAPĘD STOŁU:

Kosy otrzymują napęd za pomocą przekładni pasowej z wałka napędowego hederu po uprzednim zamontowaniu koła pasowego. Koła pasowego nie stosuje się w przypadku napędu na głowice.

KOSA GŁÓWNA:

Kosa otrzymuje napęd za pomocą dźwigni z przekładni pasowej.

KOSY BOCZNE:

Stół jest wyposażony w 2 ruchome rozdzielcze łanu (kosy) osobno na skrajach stołu. Dzięki temu można omłacać rzepak jadąc w różnych kierunkach. Stół posiada napędy kos pionowych mechanicznie napędzanych za pomocą wałków przekazujących napędy z kosy głównej za pomocą cięgieł. Kosy boczne ruchome mają taki sam ruch jak kosa główna ale dzięki zastosowaniu dwóch kos ruchomych na jednym słupku i redukcji wałków napędowych kosy, te poruszają się o 1,5 razy wolniej jak kosa główna, mimo że mają identyczną częstotliwość ruchu. Kosy ruchome wyposażone są w 25 noży ząbkowanych. Kosy stałe wyposażone są w 26 noży gładkich.

 

Dostarczamy stół do rzepaku zmontowany. Odbiorca musi jedynie dokonać połączeń stołu z hederem. Użytkownik dokonuje montażu zgodnie z instrukcją obsługi za pomocą śrub i klamry. W zestawie dodatkowo znajdują się elementy niezbędne do przyłączenia stołu.

 

Oferowany towar sprzedajemy również na RATYKliknij aby dowiedzieć się więcej

 

Posiadamy w sprzedaży stoły do zbioru rzepaku do wszystkich marek kombajnów krajowych jak i zagranicznych. Zadzwoń i zapytaj...Serdecznie zapraszamy